Yaratıcılığı Serbest Bırak, Topluluğu Kucakla
Mozi Media: Sesinizin Önemli Olduğu Yer

Dijital Meddah Ajansı

2022 yılında, sayısız gece yarısı beyin fırtınası seansı ve birkaç fincan kahvenin ardından Mozi Media resmen faaliyete geçti. "Mozi" ismi sembolizmi nedeniyle seçildi. Tıpkı antik filozof Mozi'nin birlik ve karşılıklı saygıyı savunması gibi, Mozi Media olarak biz de iletişimin insanları bir araya getirme gücüne inanıyoruz.
Hizmet portföyümüz dinamik dijital ortamın bir yansımasıdır. Markalaşma, prodüksiyon ve post prodüksiyon, web geliştirme, danışmanlık, yeminli çeviri ve sosyal medya yönetimi dahil olmak üzere kapsamlı bir dizi çözüm sunuyoruz. Dijital dünyanın değişen taleplerine ayak uydurmak için, eksiksiz çevrimiçi mağazalar ve yapay zeka odaklı algı yönetimi gibi son teknoloji ürünü teklifler ekleyerek geliştik.

Mozi Media'da her işletmenin paylaşmaya değer bir hikayesi olduğuna inanıyoruz. Misyonumuz, bu hikayeyi mümkün olan en ilgi çekici, yaratıcı ve etkili şekilde anlatmanıza yardımcı olmaktır. Biz sadece bir hizmet sağlayıcı değil, dijital başarıya giden yolculuğunuzda bir ortağız. Geleceğe bakarken, dijital dünyanın sunduğu sınırsız olanaklar bizi heyecanlandırıyor.


Bu yolculukta size katılmamıza izin verin. Mozi Media ile ifade edin, bağlanın ve yaratın.

EKİBİMİZ

 
 
parallax background

"Temelini sorgula. Yani sıradan insanların gözleriyle görmesi ve algılamasıyla doğrulanıp doğrulanamayacağına bak.

Sonrasında nasıl uygulanacağını sor ve büyük bir kitleye hitap edip etmeyeceğini düşün."

-Mo Tze, Kadere Karşı

 

Adımızın Özünde

Çin'de, 2.000 yıldan daha uzun bir süre önce, Mo Tze (Mozi) adlı bir filozofun, ışığın kilitli bir hazine odasının içinde bir resim oluşturabileceğini gözlemlediği söylenir.

Bu, ilk fotoğraf makinesinin tanımıydı. Camera obscura, size görüntülerimizi getiren de dahil olmak üzere tüm görüntü oluşturan kameraların prototipi. Işığın yaptığı bu komik şeyden faydalanmak, ilk film olarak adlandırılabilecek şeyin ortaya çıkmasını sağladı.

Işığın efendisi Mo Tze, karanlığın her türlüsüne karşıydı.

Yeteneklerini şiddeti önlemek adına kullanan bu askeri deha, savaş halindeki krallıklara gidip dahiyane taktikleri sayesinde kralları savaştan vazgeçirmesiyle efsaneleşmişti.

Evrensel sevgiyi savunmanın yanı sıra, fakirlik ve diğer eşitsizliklerin son bulması ve devletin halk devleti olması hayallerini ilk kuranlardandı. Ritüellere ve otoriteye körü körüne itaat etmeye de karşı çıkardı.

Yazılarında bilimsel yaklaşımın ilk kıpırtılarına rastlanılabilir.

Mo Tze'nin zamanında Çinliler düşüncelerini en az bin yıldır kitaplara kaydediyorlardı. Yine de onun hakkındaki bilgilerimiz hep bölük pörçük. Daha çok ona ve öğrencilerine atfedilen denemelere dayanıyor.

-"Cosmos: Bir Uzay Serüveni" Bölüm 5-